WolborskieCentrum Kultury

Kultura w czasie koronawirusa

Już ponad 2 miesiące jak Wolborskie Centrum Kultury funkcjonuje w strefie on-line.

Poprzez Internet pracownicy Centrum Kultury dostarczają codziennie inspiracji kulturalnych, ciekawostek i pomysłów na twórcze spędzenie czasu w domu. Wolborskie Centrum Kultury zaproponowało swoim odbiorcom grafik zajęć on-line, który pozwolił większości osób korzystać z zajęć, jakie odbywały się poprzednio w budynku WCK w określonych dniach.

Za pomocą mediów społecznościowych i stron internetowych można ćwiczyć gimnastykę, rozwijać swoje artystyczne pasje i zobaczyć najciekawsze eksponaty wolborskiego muzeum.

Zajęcia kreatywne i teatralne uczą dzieci jak samodzielnie wykonać w domu np. lalkę teatralną, kartkę okolicznościową, domową ciastolinę i wiele innych. Każdy uczestnik zabawy może przesłać swoją pracę i zdobyć za nią nagrodę.
Nagrody czekają również na tych, którzy wzięli udział w konkursie na stworzenie portretu papieża Jana Pawła II. Konkurs został ogłoszony wspólnie z wolborską parafią z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Czas, kiedy nie odbywają się zajęcia w WCK niektórzy z ich uczestników poświęcają na własne inicjatywy muzyczne. Ostatnio nasze młode wokalistki: Katarzyna Ruszkiewicz, Zuzanna Kusideł i Izabela Druszcz, wzorem popularnych artystów, nagrały u siebie w domach piosenkę Krystyny Prońko „Psalm stojących w kolejce”. Wyszło znakomicie! Efekty można zobaczyć na Facebooku WCK.Wolborskie Centrum Kultury włącza się również w akcje charytatywne i wspomaga parafię Wolbórz w dostarczaniu maseczek ochronnych do najbardziej potrzebujących osób i instytucji.

W czasie pandemii Centrum Pożarnicze również nie daje o sobie zapomnieć. Dużą popularnością cieszą się wirtualne wycieczki po muzeum. W cyklicznych odcinkach można było zobaczyć najciekawsze eksponaty i poznać ich bogatą historię. Centrum w ramach Nocy Muzeów, która w tym roku odbyła się wszędzie wirtualnie, przygotowało w Internecie pokaz stuletniego, niemego filmu grozy- „Gabinet doktora Caligari”. Organizatorzy planowali projekcję tego filmu z muzyką na żywo z udziałem publiczności, ale koronawirus te plany zmienił.

Taką specjalną projekcję filmu z muzyką na żywo zobaczymy już za miesiąc, 20 czerwca.  Szczegóły wkrótce!

Przypominamy, że nasze muzeum można już zwiedzać, na razie indywidualnie z zachowaniem wszystkich obostrzeń!

 

 

 

Dostępność
Wolbórz