WolborskieCentrum Kultury

Aktualności WCK

Wyjątkowy koncert na wyjątkowy jubileusz

To był niezwykły wieczór! 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy godnie i jednocześnie w radosny sposób. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. za ojczyznę w której uczestniczyły poczty sztandarowe szkół i organizacji naszej gminy. Po mszy władze samorządowe gminy i organizacje złożyły kwiaty pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Dalsze świętowanie odbyło się w naszym Centrum Kultury, gdzie wolborzanie i wielu gości spoza  gminy Wolbórz bawili się na koncercie Plateau. Wcześniej uroczyście odśpiewaliśmy wraz z chórem Cantate Deo hymn narodowy, a burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podsumował gminne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Koncert był wspaniały, publiczność reagowała żywiołowo, bisom nie było końca :).

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie tej niezwykłej rocznicy! Niech żyje Niepodległa!!!

 

Fot. Michał Karbowiak, więcej zdjęć  w naszym albumie TUTAJ

Smok w teatrze

„Smok cmok” to kolejne przedstawienie wystawione w ramach Wolborskiego Teatru Młodego Widza”.  Dla naszych milusińskich wystąpili artyści ze Stowarzyszenia Scena 96. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu emocji. Zwłaszcza strrrrrraszne porykiwania smoka. 🙂

Więcej

Mazowsze zaśpiewało dla Wolborza

Piękna uroczystość odbyła się w słoneczne, niedzielne popołudnie. 14 października miała miejsce kulminacja wolborskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego z godną oprawą, wojskiem, orkiestrą, pocztami sztandarowymi i licznie zebranymi mieszkańcami naszej gminy. Największą atrakcją uroczystości był koncert Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Kolegiata wypełniona była po brzegi.

Więcej

Zagłosuj w budżecie obywatelskim

Trwa intensywne głosowanie na zadania do Budżetu Obywatelskiego. My prosimy Was o głosy na nasz projekt: „Ślady tamtych dni- Piknik militarny w Wolborzu”. Kod tego zadania to 336, subregion południowy.

Więcej

Wieczór z historią w tle

To był wspaniały piątkowy wieczór, podczas którego m.in. poznaliśmy historię wolborskich żołnierzy niepodległości i promowaliśmy nowe wydawnictwa o Wolborzu, które wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, świętujące w tym roku jubileusz 55-lecia powstania.

Więcej

Wolbórz