WolborskieCentrum Kultury

Aktualności WCK

Kolęda pieśnią zgody

Pod takim tytułem odbył się 19 grudnia XIV Festiwal Muzyczny  w Piotrkowie Tryb. w ramach rejonowych przesłuchań do 25. Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Wydarzenie zostało zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury. Wolborskie Centru Kultury miało tam swoich reprezentantów.

Więcej

MAGICZNY CZAS- PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W WCK

Niezwykle miłe, niedzielne popołudnie spędzili Ci, którzy odwiedzili WCK 16 grudnia podczas imprezy Magiczny Czas. Na wszystkich zarówno tych małych i dorosłych czekało sporo atrakcji. Impreza rozpoczęła się uroczą bajką „Katar świętego Mikołaja”, w której zagrali wolborscy nauczyciele, urzędnicy i pracownicy WCK, a finałową piosenkę zaśpiewała Kamila Dubilas- Boroń– dyrektor WCK.

Więcej

MIKOŁAJKOWE PRZEDSTAWIENIE

„Hu, hu, ha, nasza zima zła, ale zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem…” to słowa finałowej piosenki z przedstawienia pt. „Katar św. Mikołaja”, które zostało wystawione w WCK oczywiście  z okazji Mikołajek. Spektakl odbył się w ramach Wolborskiego Teatru Młodego Widza i grany był dwukrotnie dla wszystkich przedszkolaków z gminy Wolbórz i uczniów klas 1-3.

Więcej

NIEZWYKŁA PARADA TALENTÓW

„Karuzela, karuzela, tu w Wolborzu co niedziela… „. Ta znana piosenka, którą wykonały Edyta Kobierska i dyrektor WCK Kamila Dubilas- Boroń, była motywem przewodnim I Parady Talentów jaka odbyła się 29 listopada w Wolborskim Centrum Kultury.

Więcej

Sukces zespołów ludowych w Skierniewicach

Drugie miejsce oraz wyróżnienie – takie nagrody zgarnęły nasze zespoły ludowe w Skierniewicach. Seniorzy z całego województwa spotkali się podczas sobotniego (24.11) XXIV Wojewódzkiego Przeglądu Ruchu Artystycznego Seniorów. Na scenie Kinoteatru „Polonez” zaprezentowali się soliści, zespoły wokalne oraz kabarety.

Więcej

Wyjątkowy koncert na wyjątkowy jubileusz

To był niezwykły wieczór! 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy godnie i jednocześnie w radosny sposób. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. za ojczyznę w której uczestniczyły poczty sztandarowe szkół i organizacji naszej gminy. Po mszy władze samorządowe gminy i organizacje złożyły kwiaty pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Więcej

Smok w teatrze

„Smok cmok” to kolejne przedstawienie wystawione w ramach Wolborskiego Teatru Młodego Widza”.  Dla naszych milusińskich wystąpili artyści ze Stowarzyszenia Scena 96. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu emocji. Zwłaszcza strrrrrraszne porykiwania smoka. 🙂

Więcej

Mazowsze zaśpiewało dla Wolborza

Piękna uroczystość odbyła się w słoneczne, niedzielne popołudnie. 14 października miała miejsce kulminacja wolborskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Było odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego z godną oprawą, wojskiem, orkiestrą, pocztami sztandarowymi i licznie zebranymi mieszkańcami naszej gminy. Największą atrakcją uroczystości był koncert Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Kolegiata wypełniona była po brzegi.

Więcej

Wolbórz