WolborskieCentrum Kultury

JUBILEUSZOWE DNI WOLBORZA

Fantastyczny klimat, wyśmienita pogoda, wspaniali artyści i liczna publika- tak można określić tegoroczne XX Dni Wolborza.

Jest to najważniejsza i największa impreza w roku, również pod względem organizacyjnym. Przede wszystkim Dni Wolborza to święto całej gminy, podczas którego mieszkańcy i sympatycy naszej miejscowości mogą wspólnie się bawić i spędzić miło czas.  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Podczas sobotniej imprezy burmistrz Wolborza Andrzej Jaros uhonorował osoby, które w zajmowały się w poprzednich latach organizacją naszego święta. Podziękowania otrzymali kolejno: Anna Mizgalska- Dąbrowska, Urszula Szumieł, Elżbieta Walaszkiewicz,  Jan Stachowiak, Henryk Sęk, Bogdan Szulc, Elżbieta Ościk.

Sobotnią zabawę rozpoczął Mateusz Mijal, który dał cudowny popis swojego wokalu. Potem scena należała do kapeli góralskiej, która specjalnie przyjechała na nasze święto  z partnerskiej gminy Jabłonka na Orawie. Wieczór należał już do kultowej grupy Papa D z Pawłem Stasiakiem, który wolborską publiczność porwał do tańca. Sobotnią imprezę zakończył fantastyczny dj C- BooL.

Niedziela rozpoczęła się koncertem podsumowującym całoroczną działalność Wolborskiego Centrum Kultury, a była ona niezwykle bogata, co podkreśliła dyrektor Kamila Dubilas- Boroń. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy działające w WCK. Poza sceną można było  zobaczyć  również prace plastyczne zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowością był pokaz tańca towarzyskiego dorosłych, którzy od ponad półtora roku ćwiczą pod okiem instruktora z tomaszowskiego klubu Cantinero.

Niedzielne koncerty również okazały się świetnym wydarzeniem i zgromadziły prawdziwe tłumy. Na scenie zagrał bluesowo-rockowy zespół Nadmiar ze świetną perkusistką, a na zakończenie wieczoru genialny Zakopower z charyzmatycznym Sebastianem Karpiel- Bułecką.
Koncertom towarzyszył szereg atrakcji i pokazów, m.in. strefa zabaw Agi Bagi Animacje, loteria Warsztatów Terapii Zajęciowej, loteria Euro- Centrum, strefa Fundacji Iskra w Kulturze, wesołe miasteczko i strefa cateringowa.

Dwudniową imprezę poprowadzili jak zwykle niezawodni i megaprofesjonalni Magda i Bartosz Gumulcowie! Fantastyczne zdjęcia wykonał Michał Karbowiak.

Dziękujemy również naszym wspaniałym sponsorom, którym poświęcamy osobny artykuł.

Fot. Michał Karbowiak

Sobota

 

Niedziela

Dostępność
Wolbórz