WolborskieCentrum Kultury

Zakończenie projektu- ARCHITEKTURA POD LUPĄ DLA NAJMŁODSZYCH

 Nasz  spacer architektoniczny po Wolborzu, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku, można już teraz zobaczyć w formie filmu. Wraz z Łódzkim Domem Kultury wzięliśmy udział w projekcie „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych”. To projekt z zakresu edukacji architektonicznej w ramach którego autorzy zwracają uwagę m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiadają o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie – w nawiązaniu do lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, gdzie poznać można interesujące detale miasta Wolbórz.
Link do filmu edukacyjnego – Wolbórz TUTAJ

Rezultatami projektu są ponadto:

  • przewodniki po detalu architektonicznym (autorka: Maria Nowakowska – Łódzki DETAL),
  • scenariusze warsztatów z zakresu edukacji architektonicznej dla dzieci w wieku 7-13 lat (autorka: dr Karolina Kołodziej /UŁ/) – link do wszystkich publikacji: https://bit.ly/3sHPrqb
  • filmy edukacyjne (występują: Maria Nowakowska /Łódzki DETAL/ oraz dr Karolina Kołodziej /UŁ/, realizacja: Mariusz Mendrzycki, Fly High Production) – link do wszystkich filmów: https://bit.ly/3EC0hk5
  • nagranie ze szkolenia on-line pn. Detal architektoniczny jako narzędzie edukacyjne – praktyki i inspiracje – prowadząca: Maria Nowakowska (link: https://bit.ly/3EC0hk5)

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-  państwowego funduszu celowego.

Dostępność
Wolbórz