WolborskieCentrum Kultury

Wyjątkowa noc w Wolborzu-NOC MUZEÓW

Moc atrakcji miała wolborska Noc Muzeów. Podczas imprezy oficjalnie otwarta została wystawa „50 lat domu kultury w Wolborzu”, która przeniosła wielu zwiedzających w tamten miniony czas.

Swoimi wspomnieniami z bogatej działalności kulturalnej podzielili się poprzednicy naszej dyrektor Kamili Dubilas: pan Stanisław Rajtko i pani Anna Mizgalska-Dąbrowska. Rozmawiano też o problemach „technicznych” z jakimi borykali się poszczególni dyrektorowie i doszliśmy do wniosku, że w wielu kwestiach historia lubi się powtarzać…  Własne wspomnienia przywołał również burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Było to niewątpliwie sentymentalne spotkanie.

Najmłodsi mieli zapewnioną doskonałą zabawę: lepienie z gliny, zabawy kreatywne, mogli wykonać również swój własny magnes pożarniczy. Swoją kolekcję pojazdów pożarniczych i wspaniałych figur strażackich pokazał również nasz kustosz Andrzej Kotlicki.
Były też smakołyki: wata cukrowa, kolorowe lizaki, a smaczny poczęstunek dla wszystkich przygotowały panie z KGW Bogusławice. Dziękujemy za liczne odwiedziny i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

Dostępność
Wolbórz