WolborskieCentrum Kultury

Wieczór z historią w tle

To był wspaniały piątkowy wieczór, podczas którego m.in. poznaliśmy historię wolborskich żołnierzy niepodległości i promowaliśmy nowe wydawnictwa o Wolborzu, które wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza, świętujące w tym roku jubileusz 55-lecia powstania.

Uroczystości rozpoczęły się w Centrum Pożarniczym od otwarcia wystawy „Wolność jest  w nas”. Na wszystkich gości czekał sam Józef Piłsudski. Dalsza część uroczystości odbyła się w WCK. Zebrani wysłuchali m.in. ciekawej prelekcji o wolborskich żołnierzach niepodległości oraz poznali nowe publikacje Stowarzyszenia: „Sławni wolborzanie” oraz „Wojna i okupacja niemiecka na ziemi wolborskiej 1939-1945”.

Nasze spotkanie zakończył niezwykły koncert piekielnie zdolnych wiolonczelistów: Anny Furkałowskiej i Macieja Barana, którym towarzyszył perkusista Gniewomir Tomczyk.  Kto nie był, z pewnością może żałować. Tego nie było jeszcze w Wolborzu! Wszystkie fotki możecie zobaczyć w naszym albumie „Wolborzanie w drodze do Niepodległości” na FB. Autorem tych pięknych zdjęć jest Michał Karbowiak.

Dostępność
Wolbórz