WolborskieCentrum Kultury

WCK zadbało o świąteczny klimat

Tegoroczna, II edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wolborzu „Wśród nocnej ciszy” przeniosła się do sieci- takie czasy! Wolborskie Centrum Kultury wspólnie z parafią św. Mikołaja w Wolborzu przygotowało świąteczny program online.  Można było posłuchać pięknych kolęd, klimatycznych piosenek, opowieści o przedświątecznych przygotowaniach, również tych duchowych. Nie zabrakło oczywiście także życzeń, które przekazali oglądającym proboszcz wolborskiej parafii ks. kan. Tomasz Owczarek, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Antoni Karlak– wójt partnerskiej gminy Jabłonka na Orawie. Całość poprowadzili dyrektor WCK Kamila Dubilas i ks. Łukasz Biś. Film ten można zobaczyć na kanale YouTube WCK.  (kliknij na ten link).

W ramach Jarmarku odbył się również konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz na najpiękniejszą dekorację stołu wigilijnego. Tegoroczna edycja Wolborskiego Saganka miała dotyczyć potraw wigilijnych, ale z wiadomych przyczyn nie odbyła się. Zamiast potraw, panie przygotowały dekorację stołów świątecznych. Do konkursu, w którym jurorami byli mieszkańcy gminy, przystąpiło 16 Kół Gospodyń Wiejskich. Głosowanie odbyło się na Facebooku. Każdy mógł oddać głos w postaci „lajka”- czyli kliknąć „lubię to” pod zdjęciem danego stołu. Najwięcej polubień otrzymał stół KGW Bogusławice, drugi był Lubiaszów, trzecie Świątniki. Nagrody w tym konkursie otrzymały wszystkie Koła. 

O świąteczny klimat zadbały także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wolborzu, które zorganizowały  loterię świąteczną w kiosku przy przystanku na placu Jagiełły. Można było nabyć przeróżne ozdoby wspierając tym samym ich niepełnosprawnych twórców. Do kupienia były także przepyszne miody z „Zielonej Zagrody” w Goleszach Dużych.

Wolborskie Centrum Kultury nie zapomniało również o najmłodszych. Każe dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie z okazałym bałwanem- ozdobą świąteczną, który stanął przed budynkiem WCK. Wystarczyło przesłać zdjęcie do WCK i nagroda gwarantowana!

Wszystkie te działania zostały zorganizowane z myślą o naszych mieszkańcach, aby umilić im czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Dostępność
Wolbórz