WolborskieCentrum Kultury

To były dożynki!

Tegoroczne Dożynki udały się baaardzo! W barwnym korowodzie uczestnicy z wieńcami przeszli do kolegiaty wolborskiej, gdzie ks. proboszcz Tomasz Owczarek odprawił mszę dziękczynną. Dalsza część uroczystości odbyła się na skwerze przy pl. Jagiełły. Tam podzielono się chlebem, który rozdawali m.in. starostowie dożynek: Milena Andrych i Jerzy Smejda, a potem na każdego czekało smaczne jedzenie i dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia: Parafia Św. Mikołaja w Wolborzu, ekipom z KGW Lubiatów, KGW Lubiaszów, KGW w Młynarach i Proszeniu, które serwowały nam smakowite jedzonko. Dziękujemy sołectwom za piękne wieńce.
Podziękowania za przygotowanie atrakcji dla najmłodszych Wróbel FUN i Rysiowe animacje. Dzięki wielkie za przygotowanie dekoracji panom Andrzejowi Kotlickiemu i Mirosławowi Zaczyńskiemu, pani Annie Wnukiewicz, pani Ani Dylewskiej. Dziękujemy druhom z OSP Wolbórz za czuwanie nad bezpieczeństwem naszej imprezy.
Dziękujemy Wam drodzy mieszkańcy i goście gminy Wolbórz za wspólną zabawę, którą zapewniły zespoły Nad Wolbórką, Wolborskie Nuty, Tercet Fantastyczny oraz szalona ekipa z Kwartet Szafa Gra.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach.

fot. Patryk Śpiewak                                    Zobacz FILM

Dostępność
Wolbórz