WolborskieCentrum Kultury

Świętowaliśmy niepodległość z Moniuszką

Najpierw msza św. za Ojczyznę w kolegiacie wolborskiej, a po południu uroczysty koncert w centrum kultury. Tak świętowaliśmy w gminie 101. rocznicę odzyskania niepodległości.
Koncert był prawdziwą niespodzianką i zgromadził tłumy. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. A na scenie zaprezentowały się wolborskie talenty: chór Cantate Deo– świętujący w tym roku 115-lecie, uczennice Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Tryb.: Lena Pełka, Aleksandra Pełka, Zuzanna Kusideł i Kinga Duda oraz muzykująca rodzina Łęczyckich w składzie: Dariusz Łęczycki, Renata Łęczycka, Ewelina Hak, Adrian Łęczycki z córkami Klarą i Helenką. Jako, że wieczór poświęcony był życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, którego 200-lecie urodzin obchodzimy w tym roku, w głównej mierze usłyszeliśmy utwory tego wybitnego twórcy. Na scenie pojawił się nawet …sam Moniuszko, w rolę którego wcielił się doskonale jak zawsze Bartosz Gumulec i wspólnie z dyrektor Kamilą Dubilas- Boroń poprowadził koncert.
Wszyscy, którzy wzięli udział w uroczystości otrzymali pamiątkową plakietkę.

Koncert „Wolborzanie grają i śpiewają Moniuszkę” odbył się w ramach projektu „Nie taki dwór straszny – poznajemy Moniuszkę słowem i muzyką” napisanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza w partnerstwie z WCK. Środki na jego realizację pochodziły z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

fot. Michał Karbowiak

Dostępność
Wolbórz