WolborskieCentrum Kultury

Plon, niesiemy plon- czyli wolborskie dożynki

Tegoroczne, nieco skromniejsze niż zwykle, dożynki przeszły już do historii. Były piękne wieńce, kolorowe stroje i mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kolegiacie wolborskiej, do której udał się barwny korowód z pięknymi wieńcami i  okazałymi bochnami. Na placu Jagiełły miała miejsce dalsza część imprezy. Było oczywiście dzielenie się chlebem, którym częstowali m.in. starostowie dożynek: Małgorzata Lula i Zbigniew Kula, burmistrz Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Zbigniew Klewin oraz ks. Proboszcz Tomasz Owczarek. Na scenie wystąpiły zespoły WCK: Cantare, Fermata, trio One Trzy. Premierowy występ w Wolborzu miała również Kapela z sąsiedniej ulicy.

Nie mogło zabraknąć naturalnie atrakcji dla najmłodszych, których zabawiali artyści z „Kopalni Marzeń”.  Chodzili na szczudłach, tworzyli ogromne bańki mydlane i  angażowali dzieci do zabaw zręcznościowych, tanecznych, sprawnościowych. Podczas dożynek odbył się również konkurs na Mini Wieniec Dożynkowy 2020. Do konkursu przystąpiło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz oraz 1 sołectwo. To był nie lada problem dla jury wybrać te trzy najpiękniejsze. W każdy wieniec włożono mnóstwo pracy, wysiłku i kreatywności. Ostatecznie 1 miejsce przypadło KGW Żywocin, 2 miejsce KGW Żarnowica, 3 miejsce  KGW Golesze. Każde koło otrzymało równorzędne nagrody za udział w konkursie.

Każdy, kto przybył na dożynki mógł wziąć również udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie podczas prac polowych i w gospodarstwie, który przeprowadził regionalny oddział KRUS.

Należy podkreślić, że uroczystość odbyła się z zachowaniem norm bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Dziękujemy za liczne przybycie, za wspólną zabawę. Dziękujemy panu Andrzejowi Kotlickiemu za przygotowanie okolicznościowej wystawy na skwerze, Kołom Gospodyń Wiejskich z panią Elżbietą Bąk na czele za włączenie się w organizację dożynek, pracownikom Urzędu Miejskiego w Wolborzu, księżom z wolborskiej parafii św. Mikołaja i wszystkim „dobrym duchom” Wolborskiego Centrum Kultury.

fot. Motion Films

Zdjęcia dostępne również na naszym profilu FB oraz  na portalu —> Nasze Miasto Piotrków

 

Dostępność
Wolbórz