ZOBACZ CIEKAWY DOKUMENT

04/09/2018
ZOBACZ CIEKAWY DOKUMENT

 5 września (środa) o godz. 18.00 w sali Wolborskiego Centrum Kultury zobaczycie jeden z najlepszych filmów dokumentalnych minionego dziesięciolecia- MAMA, TATA, BÓG I SZATAN, reż. Paweł Rodan-Jóźwiak (2008) 43′

O filmie

Poszukując własnych korzeni i tożsamości, autor dokumentu filmuje rodziców, których drogi już dawno się rozeszły. Rozstali się w gniewie, od rozwodu nie utrzymują żadnych kontaktów, nawet nie rozmawiają ze sobą. Reżyser zastanawia się, jak ludzie o tak różnych przekonaniach i postawach życiowych, wyznający zupełnie odmienne wartości – on antyklerykał i libertyn, ona aktywna działaczka Rodzin Radia Maryja – mogli choćby pomyśleć o wspólnej egzystencji i założeniu rodziny.

Po projekcji zaplanowane jest spotkanie z Reżyserem.

Wyświetlimy także niezwykły dokument inscenizowany z 1986 roku „Pan Szperlik”, reż. Paweł Woldan (15’), prod. Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łodzi.

Projekcje filmów stanowią część projektu Muzeum Kinematografii w Łodzi pn. „Dokumenty w drodze. Stymulator emocji” . Wolbórz jest jednym z ośmiu miejscowości w woj. łódzkim, gdzie ów projekt będzie realizowany.

Zapraszamy serdecznie!