PLON NIESIEMY PLON…

03/09/2018
PLON NIESIEMY PLON…

Piękną oprawę miały tegoroczne dożynki gminno-parafialne. Były okazałe wieńce i kosze dożynkowe przygotowane przez sołectwa gminy Wolbórz, wspaniałe bochny chleba oraz pyszne swojskie jadło. A całość okraszona dobrą muzyką, na ludową nutę.

Barwny korowód udał się do wolborskiej kolegiaty na mszę dziękczynną za tegoroczne plony, a potem na placu Jagiełły odbyło się dzielenie chlebem dożynkowym, którym częstowali Starostowie Dożynek-Katarzyna Tuchowska i Janusz Swarbuła,  oraz ks. proboszcz Tomasz Owczarek, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Szulc. Swojskie jadło przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Bogusławic, a artystyczną część zapewniły nam rodzime zespoły: Cantare i  obrzędowy zespół ludowy Wolborskie Nuty z widowiskiem „Sianokosy”.

Podczas dożynek odbył się również ostatni z czterech koncertów w ramach Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Na scenie wystąpiła kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc z Zespołem Śpiewaczym w programie „Dożynki- Na szlaku Oskara Kolberga”.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego  na 2018 rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Dożynek.

fot. Michał Karbowiak