WolborskieCentrum Kultury

Muzyczna Noc Muzeów w Wolborzu

Tegoroczna Noc Muzeów w Wolborzu miała wyjątkową oprawę i klimat, bowiem królował tutaj blues. W Centrum Pożarniczym można było zobaczyć wystawę poświęconą zespołowi Breakout, Mirze Kubasińskiej i Tadeuszowi Nalepie i posłuchać fantastycznych opowieści Jana Chojnackiego– dziennikarza Trójki Polskiego Radia, popularyzatora i miłośnika bluesa. Spotkanie, które poprowadziła dyrektor WCK Kamila Dubilas-Boroń, było również promocją książki pana Chojnackiego „Blues z kapustą”.

Główną atrakcją wieczoru był niewątpliwie koncert zespołu BLUESTONES i jego przyjaciół: Bartosza Łęczyckiego– jednego z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy młodego pokolenia w Europie oraz Bartłomieja Grzanka– wyśmienitego gitarzysty. Bartek był  m.in. uczestnikiem programu TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego, a w 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent” (TVN).

Koncert był wyśmienity. Publiczność usłyszała największe hity zespołu Breakout, a do wspólnej zabawy zachęcała także piękna pogoda.

Dziękujemy Galerii na wsi Niebrów z Tomaszowa Maz.  i jej właścicielowi panu Krzysztofowi Jochanowi za udostępnienie wystawy.

Dziękujemy również za wspaniałą zabawę tym, co zdecydowali się spędzić z nami tegoroczną Noc Muzeów.

Dostępność
Wolbórz