WolborskieCentrum Kultury

MAGICZNY CZAS- PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W WCK

Niezwykle miłe, niedzielne popołudnie spędzili Ci, którzy odwiedzili WCK 16 grudnia podczas imprezy Magiczny Czas. Na wszystkich zarówno tych małych i dorosłych czekało sporo atrakcji. Impreza rozpoczęła się uroczą bajką „Katar świętego Mikołaja”, w której zagrali wolborscy nauczyciele, urzędnicy i pracownicy WCK, a finałową piosenkę zaśpiewała Kamila Dubilas- Boroń– dyrektor WCK.

Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z grup teatralnych WCK z etiudą świąteczną. Były oczywiście kolędy śpiewane przez zespoły wokalne i solistkę Zuzię Kusideł oraz grupę gitarową. Staropolskie kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewali również: zespół ludowy „Nad Wolbórką” z solistką Beatą Cichoń, męski zespół Fermata, żeński zespół Cantare i solista Andrzej Wejman.

Imprezę uatrakcyjnił świąteczny kiermasz w formie loterii przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej „Kubusie” z Wolborza.
Najmłodsi mogli wziąć udział w dekorowaniu ponad 300 pierników, przygotowanych przez Kasię Popielawską– dietetyka z Pracowni Zdrowego Żywienia oraz świąteczne kolorowanki. Dzieci te małe i duże mogły również zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem!

Święta to nie tylko radosny czas oczekiwania na prezenty, ale i czas pomagania. W holu WCK Fundacja Iskra w Kulturze zorganizowała zbiórkę Szlachetnej Paczki, a za symboliczny datek wspierający tę akcję dzieci miały pięknie pomalowane buzie- dziękujemy Oli Grodek!

Było gwarno, wesoło i bardzo świątecznie. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i hojność. 🙂

Super fotki wykonał Krzysztof Ostalak. Dzięki!!!

Dostępność
Wolbórz