WolborskieCentrum Kultury

Ludowe klimaty w Wolborzu

Fantastyczny klimat ludowy panował w sobotnie popołudnie w Wolborzu. W pięknych okolicznościach przyrody parku za Pałacem Biskupów Kujawskich odbył się 6 lipca Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych oraz I Powiatowy Przegląd Twórców Ludowych. Impreza, którą  fantastycznie poprowadziła nasza dyrektor Kamila Dubilas- Boroń, miała charakter piknikowy. Można było nie tylko posłuchać muzyki ludowej z całej Polski ale i posmakować regionalnych specjałów, które polecał Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, oraz nabyć rękodzieło artystyczne.

Publiczność wysłuchała kilkunastu zespołów z całej Polski. Ze względu na charakter imprezy nie było przegranych, wszyscy prezentowali wysoki poziom artystyczny. To, co nam zaprezentowano to najpiękniejsze pieśni, stroje i zwyczaje naszych małych ojczyzn. A takie indywidualne piękno naszej ojczyzny powinno być najwyżej ocenione.

W imprezie wzięło udział również 11 twórców z powiatu piotrkowskiego.Wszyscy otrzymali nagrody od Starostwa Powiatowego. Nagrody w imieniu Starosty wręczył wicestarosta Dariusz Magacz.

Organizatorami ludowego pikniku byli: Fundacja 150 lat KGW, Wolborskie Centrum Kultury, Starostwo Piotrkowskie, Gmina Wolbórz.

Dostępność
Wolbórz