WolborskieCentrum Kultury

Koncerty w kolegiacie wolborskiej rozpoczęte

Takiego koncertu dawno w wolborskiej kolegiacie nie było. W ramach Koncertowego Lata wystąpił słynny zespół „Zelowskie Dzwonki”. Publiczność usłyszała  kilkanaście utworów sakralnych, ale i kilka spoza muzyki kościelnej, m.in. Hallelujah Leonarda Cohena czy motyw muzyczny z filmu Piraci z Karaibów.

Zespołem dyrygowała pani Anna Kimmer, a w szczegóły koncertu wprowadziła wolborską publiczność pani Kinga Gryger. Artyści otrzymali owacje na stojąco.

Zelowskie Dzwonki to jedyny w Polsce zespół grający muzykę na dzwonkach ręcznych. Mają ich blisko 70 sztuk. Grupa powstała w 1999 roku i działa przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Zespół przez blisko ćwierć wieku swojej działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień. Koncertuje na terenie całego kraju i za granicą.

Zapraszamy na kolejne koncerty. Najbliższy 28 lipca  o godz. 19.00. Zabrzmi muzyka sakralna od XVIII do XXI wieku. Wystąpią: uznany organista Marek Kudlicki oraz sopranistka Agnieszka- Gertner- Polak. Wstęp wolny.

Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego  dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza.

Dostępność
Wolbórz