WolborskieCentrum Kultury

KONCERT PIĘKNA

To był bardzo miły wieczór wspomnień o  Zbigniewie Wodeckim. Za nim jednak usłyszeliśmy najlepsze utwory tego wspaniałego artysty, zgodnie z tradycją powitaliśmy oficjalnie Mikołaja Pawlika– pierwszego urodzonego w tym roku mieszkańca naszej gminy. Chłopczyk otrzymał od burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa czek na 1000 zł i poduchę z pierza udartego podczas ubiegłorocznej Pierzawki w Polichnie, którą wręczyła przewodnicząca KGW Polichno Irena Kulbat.

Dzień Kobiet był doskonałą okazją, by podsumować również projekt „Kobieta zmienną jest…- dzień piękna w gminie Wolbórz” zrealizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwości „Dobry Dzień” z Wolborza ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, przy mocnym wsparciu organizacyjnym i merytorycznym WCK. (O tym szerzej w odrębnym artykule.)

Podczas koncertu wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne pod kierunkiem Aleksandry Przybył, zespół taneczny Aster, który przygotowała Anna Jeż,  zespoły Cantare, Fermata pod kierunkiem Dariusza Łęczyckiego oraz soliści Andrzej Wejman i Wojciech Goszcz . Zabrzmiały przepiękne utwory Wodeckiego, a widzowie oddali się miłym wspomnieniom o artyście, które przywołali prowadzący koncert bracia Bartosz i Piotr Gumulcowie. Publiczność doskonale bawiła się podczas imprezy, a znane wszystkim „Chałupy welcome to” porwały widownię z miejsc.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, a naszym artystom za wspaniały występ.


fot. Krzysztof Ostalak, Urząd Miejski w Wolborzu

 

 

Dostępność
Wolbórz