WolborskieCentrum Kultury

Jak w Teatrze Wielkim…”Straszny dwór” w kolegiacie

” Ten zegar stary gdyby świat Kuranty ciął jak z nut, Zepsuty wszakże od stu lat Nakręcać próżny trud.” Ta słynna aria i kilka innych ze „Strasznego dworu” zabrzmiały w niedzielny wieczór w kolegiacie wolborskiej. Wypełniona po brzegi publiczność wysłuchała wersji koncertowej jednej z najpopularniejszych polskich oper autorstwa Stanisława Moniuszki.
W koncercie wystąpili artyści Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi:  Sylwia Strugińska- Wochowska – sopran, Grzegorz Szostak–  bas, Dominik Sutowicz -tenor, Danuta Antoszewska– fortepian. Oprócz fragmentów „Strasznego dworu”, artyści zaprezentowali również pieśni pochodzące ze „Śpiewnika Domowego” oczywiście autorstwa Moniuszki. Swój kunszt muzyczny pokazał publiczności także Robert Grudzień– dyrektor wolborskiego festiwalu.
Koncert był niezwykle udany, a bisom nie było końca.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie oraz pani Ninie Pol za poprowadzenie koncertu. Szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka za wsparcie finansowe i objęcie patronatem tego koncertu.

Śmiało można powiedzieć, że Wolbórz poprzez tegoroczne koncerty godnie wpisuje się w obchody światowego Roku Stanisława Moniuszki ogłoszonego przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy oraz Białorusi.

Przypominamy, że 11 sierpnia kolejny koncert- spektakl „Dziady cz. III” Adama Mickiewicza z udziałem artystów młodego pokolenia. Zapraszamy! 🙂

 

 

Dostępność
Wolbórz