WolborskieCentrum Kultury

Kolory Polski- koncert zespołu Motion Trio

24 sierpnia zawita do Wolborza jeden z najważniejszych festiwali organizowanych na terenie województwa łódzkiego. KOLORY POLSKI organizowane są przez Filharmonię Łódzką.
W tym roku w Wolborzu wystąpi Motion Trio. Zespół wystąpił w 40 krajach świata na niemal wszystkich kontynentach, w tym w największych salach koncertowych, m.in. nowojorskiej Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeńskim Konzerthausie. W tym roku, już po raz trzeci, zagra na festiwalu „Kolory Polski”.

Motion Trio to – ogień muzyki o wschodnioeuropejskich korzeniach i lodowata precyzja wielkich kompo­zytorów klasycznych. „Motion music” lider zespołu, Janusz Wojtarowicz, definiuje jako „muzykę, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewy­korzystany dotąd fascynujący instrument”. Ich styl to niepowtarzalne brzmienie połączenia minimal music, jazzu, rocka i folku. Muzykę Motion Trio docenili współcześni mistrzowie, tacy jak Michael Ny­man, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Siłą zespołu są bowiem autorskie kompozycje jego członków.

Motion Trio zachowuje czystość dźwięku akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instru­mentów, bez trików techniki. Artyści grają na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za naj­lepsze na świecie. Polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na tych instrumentach, wy­obraźni i talencie. Wydanych do tej pory przez Motion Trio 12 płyt zdobyło szerokie uznanie i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej.

zdjęcie
Dostępność
Wolbórz