WolborskieCentrum Kultury

29 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zagra w Wolborzu. Tym razem wspieramy laryngologię dziecięcą.
Od połowy grudnia w wielu miejscach naszej Gminy stoją puszki stacjonarne. Znajdziecie je w sklepach, przedszkolach, w aptece, na stacji benzynowej i wielu firmach na ternie Gminy Wolbórz.

SOBOTA- 30.01
10:00- 13:00– przed WCK Wolbórz stanie namiot – KRAM WOŚP, w którym będzie można nabyć gadżety WOŚP, vouchery oraz pyszne ciasta upieczone przez KGW z terenu Naszej Gminy.
15:00– organizujemy „Pomaganie przez Morsowanie” – wydarzenie dla wszystkich lubiących zimne kąpiele. Starujemy nad Wolbórką na łące za Brudakami. Będzie profesjonalna rozgrzewka z trenerką fitness, wspólna kąpiel a potem czeka nas gorący żur i ognisko. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

NIEDZIELA- 31.01
10:00- 15:00-KRAM WOŚP (przed WCK), w którym będzie można nabyć gadżety WOŚP, vouchery oraz pyszne ciasta upieczone przez KGW z terenu Naszej Gminy.
11:00- bieg „Policz się z cukrzycą” – dystans 5 km można pokonać biegiem, truchtem, bądź spacerować z kijkami. Oczywiście WOŚP-owa puszka będzie nam towarzyszyć. Zbiórka pod wiatą sołecką na Orliku.
16:30 starujemy z Finałem w WCK online. Zaczynamy od licytacji – w tym roku zgłosiło się do nas mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy przekazali vouchery na usługi od kosmetycznych po motoryzacyjne, rośliny ogrodowe, smakołyki, zabawki i wiele innych. Niewątpliwie największą atrakcją jak w roku ubiegłym jest licytacja pamiątkowej płytki od Ceramiki Paradyż ( jest ich tylko 20 w kraju) z podpisem Jurka Owsiaka.
TUTAJ LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO

Gwiazdą tegorocznego Finału będzie zespół „ZAKRĘTY” – świetna młoda formacja grająca klimatyczne reggae.

W niedzielę od samego rana na ulice wszystkich miejscowości wyruszy 30-tka dzielnych młodych wolontariuszy. Dzięki Strażakom z OSP dotrą do każdego zakątka naszej Gminy. Mieszkańcy otrzymają okólniki z godzinami, w których wolontariusze dotrą do danej miejscowości. Zachęcamy do zapełniania ich puszek, ponieważ wykazali się dużą odwagą zgłaszając się do WOŚP w tych trudnych czasach.

Dostępność
Wolbórz