WolborskieCentrum Kultury

Dzień piękna w gminie Wolbórz

Podczas koncertu  z okazji Dnia Kobiet (10 marca) odbyło się podsumowanie grantu „Kobieta zmienną jest…- dzień piękna w gminie Wolbórz”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwości „Dobry Dzień” w Wolborzu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Projekt polegał na przeprowadzeniu warsztatów piękna dla kobiet z gminy Wolbórz. Warsztaty odbyły się w godzinach 10-15 w Wolborskim Centrum Kultury. Tematem była dbałość o swój wizerunek, o własny wygląd i zdrowie. Warsztaty prowadzone były przez profesjonalną stylistkę, która doradziła kobietom jak wypracować swój własny styl, jak dobierać ubrania, jak łączyć kolory. Warsztaty prowadziła również kosmetyczka, która podpowiedziała paniom jak określić swój rodzaj cery, jakie dobierać kosmetyki, jak wykonać profesjonalny makijaż. Fryzjerka pokazywała paniom jakie fryzury są modne, jak dobrać fryzurę i uczesanie do typu twarzy, figury, jak dbać o włosy. Odbyło się również spotkanie z dietetyczką, która wskazała paniom jaki wpływ na cerę, urodę i samopoczucie ma dieta oraz produkty które spożywamy.

 

Uczestnikami warsztatów była grupa 30 kobiet, mieszkanek gminy Wolbórz. Spośród nich zostały wybrane 3 panie, które wzięły udział w metamorfozach. Fotograf wykonał zdjęcia paniom przed i po metamorfozie. A spektakularne efekty mogliśmy zobaczyć właśnie na koncercie. Po warsztatach była również strefa otwarta dla wszystkich chętnych, gdzie panie mogły obserwować prowadzone metamorfozy, podpatrzyć pracę stylisty, fryzjera, kosmetyczki i otrzymać wskazówki żywieniowe od dietetyka. Na uczestniczki warsztatów czekał także poczęstunek. Każda z pań wyszła zadowolona i z wiedzą, która pozwoli im nabyć pewności siebie i bardziej się dowartościować.

 

Na potrzeby warsztatów i metamorfoz swoich ubrań i butów użyczyli: pani Alina Szwed- firma „Eliza” z Wolborza oraz firma Blueberry z Woli Moszczenickiej. Dziękujemy.

 

Realizacja Dnia Piękna wynikała z potrzeb sygnalizowanych przez kobiety, głównie z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, ale i kobiety, które prowadzą gospodarstwo domowe. Kobiety często zajęte codziennymi obowiązkami, pracą zawodową, opieką nad dziećmi, domem, czy też borykające się z uzależnieniem alkoholowym swoich mężów, synów, nie mają na tyle czasu aby w pełni zadać o swój wygląd. A odgrywa on jednak bardzo ważną rolę w kontaktach międzyludzkich we współczesnym świecie. Kobieta zadbana, piękna, jest bardziej pewna siebie, zdecydowana i chętna do podejmowania nowych wyzwań.

 

Dostępność
Wolbórz