WolborskieCentrum Kultury

Dzień Kobiet ze Stockingerem

To było coś! Tomasz Stockinger oczarował wolborską publiczność swoim głosem, urokiem osobistym, i ogromnym poczuciem humoru. Niemal dwugodzinny koncert przeniósł wszystkich w piękne lata 20. , lata 30…..
Usłyszeliśmy przeboje takie jak: W małym kinie, Już nie zapomnisz mnie, Zimny drań, Ta ostatnia niedziela i wiele innych wspaniałych utworów międzywojnia. Artyście towarzyszył na pianinie kompozytor Stefan Gąsieniec.Na ten koncert czekaliśmy cały rok. Bowiem aktor miał wystąpić podczas ubiegłego Dnia Kobiet. Ale ze względów zdrowotnych było to niemożliwe. Ale jak sam powiedział, co się odwlecze, to nie uciecze… 🙂

Tradycją już jest, że podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet oficjalnie witany jest pierwszy urodzony w nowym roku mieszkaniec gminy Wolbórz. W tym roku jest to Jaś Świątek z Proszenia. Symboliczny czek na 1000 zł wręczył rodzicom chłopca burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Mały Jaś otrzymał również prezenty od Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolbórz, które wręczyła radna Alina Krakowiak. 

Miłym akcentem, który pojawia się od kilku lat jest kwiatek dla każdej pani, która przybędzie na koncert. Kwiaty wręczali tradycyjnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Michał Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin oraz Burmistrz Wolborza.

Warto dodać, że uroczystość, mimo mocno ograniczonej liczby widzów, należy zaliczyć do bardzo udanych.

Dostępność
Wolbórz